Ziya Baran ile Hızlı Okuma Teknikleri Semineri

Ziya Baran       Tarih itibariyle daha hızlı okumaktayım :). 2 seanstan oluşan 4 saatlik bir seminer ve genelde uykum gelmesi gereken bir durumu, içeriğiyle eğitirken eğlendiren bir hale getiren Ziya Baran Hocam’a teşekkür ederiz. Kitabınıda seminer çıkışında satın almış olmamla birlikte çıkarken 21 gün boyunca sürecek ve sonunda okuma hızımızı 3 katına kadar artırabileceğimiz ödevimizide koltuğumuzun altına sıkıştıran Ziya hocam anlatırken ince noktalara değinerek hayata dair ufak nüanslarıda beraberinde vermektedir.

Eğitimin ilk 15dk lık kısmında hafıza teknikleri ile alakalı yaptığı şov ise şaşırılmayacak cinsten değildi hafızam kuvvetlidir diye geçinirdim ama 41 adet rastgele söylenmiş atasözünü sırasıyla, rastgele ve söylenen numaraya göre söyleyebilmesi uzun süredir bir seminerde ayağa kalkıp alkışlama isteği uyandırmıştı bende 🙂
Ufak şovdan ve işin mantığına bir giriş yaptıktan sonra dışarda verilen Prof.Dr. Hüseyin Algül’ün kitabından testlere ve egzersizlere başladık. Kitap üzerinden ve bilgisayar destekli egzersizlerin bu kadar kısa sürede sonuç vermesi en son çıkarken yapılan test sırasındaki performansım sırasında gayri ihtiyari yüzümün gülmesine neden oluyordu. Demek ki bizim gözlerimizin biraz kardiyoya ihtiyacı varmış bodybuilding salonları misali eyebuilding salonlarımıza ihtiyacımız var hemde çok.

Hızlı okuma teknikleri
Hissettiğim en büyük nokta ise geçmişe dair alışkanlıkların kırılabilmesinden geçiyor. Böylece ilk teste 160 civarı olan dakikadaki okuma hızınız 4 saat sonunda 250 civarına çıkabilmektedir. Ve tabiki çalışma gerektiren bir süreç ve 3 hafta sonunda 500 civarında olmaması gibi bir neden yok.
Gecenin bir yarısı yazdığım ve gözlerimde fazla spordan kaynaklı hamlık oluşumundan ötürü yazıma son veriyorum, Ziya hocam espirilerine ve güler yüzüne sağlık diyorum.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s